KONKURS: JAK OGRANICZYĆ NISKĄ EMISJĘ?

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Jak ograniczyć niską emisję?” organizowanym przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Oblicza się, że rocznie ok. 45 000 osób w Polsce umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza. Niska emisja powoduje częstsze występowanie chorób alergicznych, zapalenia spojówek, astmy, poronień i niższej wagi urodzeniowej noworodków, POChP (przewlekłej obturacyjnej choroby płuc), nowotworów (w tym raka płuc).

Nie tylko zdrowie pojedynczych ludzi jest narażone w wyniku długiej ekspozycji na niską emisję. Powoduje ona także m.in. zmiany klimatyczne na całym świecie

Problem niskiej emisji nasila się co roku w sezonie jesienno – zimowym i edukowanie w tym zakresie staje się szczególnie potrzebne.

Dla przybliżenia tematyki związanej z niską emisją załączam pliki i linki do materiałów edukacyjnych, które mogą posłużyć do zapoznania uczniów z wciąż aktualną kwestią zagrożenia smogiem.

Propozycja udziału w konkursie skierowana jest do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych - dla klas I- III oraz VII- VIII.

W załączeniu również regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa i oświadczenia dla rodziców.

Data dodania: 2019-10-27 22:46:35
Data edycji: 2019-10-27 22:49:00