Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Projekty

Projekty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PROJEKT ZE SZKOŁĄ PARTNERSKĄ W ZITTAU


Od 23 do 27 kwietnia 2018 r. grupa 23 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła wraz z opiekunami p. Agnieszką Mikiciuk i p. Tomaszem Zabawą w projekcie UNESCO – Camp, który realizowaliśmy wspólnie ze szkołą partnerską Schlieben – Oberschule z Zittau, dzięki programowi Interreg Polska – Saksonia.
Na obóz wyruszyliśmy w poniedziałek 23 kwietnia w godzinach popołudniowych, by móc uczestniczyć w uroczystym  twarciu i zapoznać się z programem. Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rówieśnikami z Sulikowa, Zittau i Heisenberg pracowali od w następujących grupach projektowych:

1. Natura i środowisko w fotografii;
2. Społecznie zaangażowani – projekt realizowany w przedszkolu;
3. Sport łączy;
4. Natura i środowisko w sztuce;
5. Innowacje techniczne;

Grupa fotograficzna wędrowała okolicami Zittau w poszukiwaniu inspiracji do swoich zdjęć. Sportowcy brali udział w wielu zajęciach sportowych tj. nauka wspinaczki, piłka nożna, tenis stołowy, squash i kręgle. Plastycy także zwiedzali okolicę, by zebrać materiały do swoich prac. Uczniowie z grupy „społecznej” odwiedzali dzieci jednego z przedszkoli, by wspólnie nimi poznawać historię czekolady, robić czekoladowe maseczki, sałatkę owocową i tworzyć specjalną grę dydaktyczną. Grupa „techniczna” obmyślała innowacje, które mogłyby przydać się w ich przyszłym życiu zawodowym.
Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem pracowali przez 3 dni, by w czwartek pochwali się wynikami swojej pracy. Tego dnia po południu nastąpiła oficjalna prezentacja projektów i podsumowanie całego przedsięwzięcia.

W trakcie tygodniowego obozu uczniowie nie tylko pracowali w grupach projektowych, ale również wzięli udział w wycieczce wokół pięknego regionu Zittau. Poznali, podczas krótkiego spaceru, najważniejsze zabytki Żytawy. UNESCO – Camp zakończył się w czwartkowy wieczór pożegnalnym ogniskiem, na którym zaobserwować można było, że nawet w tak krótkim czasie zawiązały się wśród uczniów przyjaźnie międzymiastowe i międzynarodowe. Zatem główne cele projektu: wzmacnianie wzajemnych relacji, rozwijanie kreatywności i poczucia tolerancji oraz zwiększenie kompetencji językowych z pewnością zostały osiągnięte.

 

  • APLAUZ NA TRÓJSTYKU

APLAUZ NA TRÓJSTYKUto kolejny projekt w ramach współpracy ze szkołą partnerską w Zitttau. W kwietniu 2018r. uczniowie bralu udział w tygodniowym projekcie z okazji Światowego Dnia Unesco. Tym razem uczniowie poznawali tajniki sztuki cyrkowej. Uczyli się między innymi  żonglerki, akrobatyki w powietrzu na szarfach, chodzenia po linie, jazdy na monocyklu, akrobacji na trampolinie, projektowania masek cyrkowych. Imprezą kończącą tygodniowe warsztaty było cyrkowe show z udziałem 280 warsztatowiczów z Niemiec i Polski oraz instruktorów z krajów Trójstyku. Obydwa projekty finansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg Polska - Saksonia.

 

 

  • DOT DAY, CZYLI KROPKA 2018

W dniach od 10 do 14 września 2018r. klasy I-III wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie e Twinning „Tydzień Kreatywności”. Celem tego projektu było pokazanie, że każdy człowiek potrafi być kreatywny, a zwykła kropka może sprawić, iż odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji. Obchody Tygodnia Kreatywności rozpoczęliśmy od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti. Była ona pretekstem, aby porozmawiać z uczniami o drzemiących w nich talentach i dzielenia się swoją mocną stroną. Tydzień okazał się bogaty w różnorodne działania. Uczniowie miedzy innymi wykonywali prace plastyczne, oczywiście z kropek, rozwiązywali zadania matematyczne z kropkami czy przygotowali kropkowe drugie śniadanie. W piątek zaznaczyliśmy obecność w szkole „kropkowym” strojem. Cały tydzień dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji, a każdy kolejny dzień stanowił okazję do wykazania się kreatywnością.

Data dodania: 2018-10-30 20:15:15
Data edycji: 2019-05-08 23:37:52
Ilość wyświetleń: 19966

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej