Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Projekty

Projekty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PROJEKT ZE SZKOŁĄ PARTNERSKĄ W ZITTAU


Od 23 do 27 kwietnia 2018 r. grupa 23 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła wraz z opiekunami p. Agnieszką Mikiciuk i p. Tomaszem Zabawą w projekcie UNESCO – Camp, który realizowaliśmy wspólnie ze szkołą partnerską Schlieben – Oberschule z Zittau, dzięki programowi Interreg Polska – Saksonia.
Na obóz wyruszyliśmy w poniedziałek 23 kwietnia w godzinach popołudniowych, by móc uczestniczyć w uroczystym  twarciu i zapoznać się z programem. Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rówieśnikami z Sulikowa, Zittau i Heisenberg pracowali od w następujących grupach projektowych:

1. Natura i środowisko w fotografii;
2. Społecznie zaangażowani – projekt realizowany w przedszkolu;
3. Sport łączy;
4. Natura i środowisko w sztuce;
5. Innowacje techniczne;

Grupa fotograficzna wędrowała okolicami Zittau w poszukiwaniu inspiracji do swoich zdjęć. Sportowcy brali udział w wielu zajęciach sportowych tj. nauka wspinaczki, piłka nożna, tenis stołowy, squash i kręgle. Plastycy także zwiedzali okolicę, by zebrać materiały do swoich prac. Uczniowie z grupy „społecznej” odwiedzali dzieci jednego z przedszkoli, by wspólnie nimi poznawać historię czekolady, robić czekoladowe maseczki, sałatkę owocową i tworzyć specjalną grę dydaktyczną. Grupa „techniczna” obmyślała innowacje, które mogłyby przydać się w ich przyszłym życiu zawodowym.
Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem pracowali przez 3 dni, by w czwartek pochwali się wynikami swojej pracy. Tego dnia po południu nastąpiła oficjalna prezentacja projektów i podsumowanie całego przedsięwzięcia.

W trakcie tygodniowego obozu uczniowie nie tylko pracowali w grupach projektowych, ale również wzięli udział w wycieczce wokół pięknego regionu Zittau. Poznali, podczas krótkiego spaceru, najważniejsze zabytki Żytawy. UNESCO – Camp zakończył się w czwartkowy wieczór pożegnalnym ogniskiem, na którym zaobserwować można było, że nawet w tak krótkim czasie zawiązały się wśród uczniów przyjaźnie międzymiastowe i międzynarodowe. Zatem główne cele projektu: wzmacnianie wzajemnych relacji, rozwijanie kreatywności i poczucia tolerancji oraz zwiększenie kompetencji językowych z pewnością zostały osiągnięte.

 

  • APLAUZ NA TRÓJSTYKU

APLAUZ NA TRÓJSTYKUto kolejny projekt w ramach współpracy ze szkołą partnerską w Zitttau. W kwietniu 2018r. uczniowie bralu udział w tygodniowym projekcie z okazji Światowego Dnia Unesco. Tym razem uczniowie poznawali tajniki sztuki cyrkowej. Uczyli się między innymi  żonglerki, akrobatyki w powietrzu na szarfach, chodzenia po linie, jazdy na monocyklu, akrobacji na trampolinie, projektowania masek cyrkowych. Imprezą kończącą tygodniowe warsztaty było cyrkowe show z udziałem 280 warsztatowiczów z Niemiec i Polski oraz instruktorów z krajów Trójstyku. Obydwa projekty finansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg Polska - Saksonia.

 

 

  • DOT DAY, CZYLI KROPKA 2018

W dniach od 10 do 14 września 2018r. klasy I-III wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie e Twinning „Tydzień Kreatywności”. Celem tego projektu było pokazanie, że każdy człowiek potrafi być kreatywny, a zwykła kropka może sprawić, iż odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji. Obchody Tygodnia Kreatywności rozpoczęliśmy od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti. Była ona pretekstem, aby porozmawiać z uczniami o drzemiących w nich talentach i dzielenia się swoją mocną stroną. Tydzień okazał się bogaty w różnorodne działania. Uczniowie miedzy innymi wykonywali prace plastyczne, oczywiście z kropek, rozwiązywali zadania matematyczne z kropkami czy przygotowali kropkowe drugie śniadanie. W piątek zaznaczyliśmy obecność w szkole „kropkowym” strojem. Cały tydzień dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji, a każdy kolejny dzień stanowił okazję do wykazania się kreatywnością.

Data dodania: 2018-10-30 20:15:15
Data edycji: 2019-05-08 23:37:52
Ilość wyświetleń: 20063

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej