Laboratoria przyszłości

W ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości do naszej szkoły zakupiono różne pomoce, m.in.: roboty Photon , maty do nauki kodowania, trzy zestawy klocków Lego Spike Essential. W środę 14 września pierwsze zajęcia z klockami LEGO miały nauczycielki Edukacji Wczesnoszkolnej. Warsztaty poprowadziła p. Danuta Dereszyńska i p.Dorota Stanałowska. Teraz czas na pasjonujące zajęcia z uczniami w klasach.

JUŻ PRACUJEMY Z DŁUGOPISAMI 3D

W ramach ministerialnego programu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole zakupione zostały długopisy 3D. Są to urządzenia w kształcie długopisu, z którego końcówki wydobywa się rozpuszczony filament w różnych kolorach. Za jego pomocą można tworzyć różne kształty,  przedmioty,  rysunki w trzech wymiarach.  Pierwszych prób pracy z tym sprzętem podjęli się uczniowie klasy 2b na swoich zajęciach w pierwszych dniach listopada 2022 r.  Zakończyły się  one pełnym sukcesem.  Przygodę z długopisem 3D dzieci rozpoczęły od prostych ćwiczeń. Korzystały z gotowych szablonów. Pracując z długopisem uczniowie ćwiczyli cierpliwość, koncentrację uwagi oraz doskonalili swoje umiejętności manualne. Zajęcia wyzwoliły pozytywne emocje, mocno angażowały dzieci w proces twórczy.

Data dodania: 2022-10-24 12:37:19
Data edycji: 2022-12-18 10:45:39