INSTALOGIK - FINAŁ ZAKOŃCZONY !

Miło nam poinformować o sukcesie uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie matematyczno – informatycznym InstaLogik. Nasi przedstawiciele zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami i poradzili sobie doskonale.

Tytuł
laureata II stopnia w kategorii klas 5 i najlepszy wynik w województwie dolnośląskim zdobyła:

Amelia Krajniak z kl. 5 d

Finaliści:

Jagoda Marczewska z kl. 5 c - Finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5.

Wojciech Solawa z kl. 6d - Finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6, najlepszy wynik w województwie dolnośląskim.

Michał Jednoróg  z kl.7 a - Finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7, najlepszy wynik w województwie dolnośląskim.

Martyna Sacher z kl.8b - Finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8.

Wyróżnienie w II etapie:

Wiktor Dykas z kl. 6b – drugi wynik w województwie dolnośląskim w etapie II w kategorii klas 6 SP.

Wyróżnienie w I etapie:

Kacper Wróbel z kl. 5a - trzeci wynik w powiecie bolesławieckim w I etapie w kategorii klas 5 SP.

GRATULUJEMY!!!

Sukcesy naszych uczniów może zainspirują innych do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji konkursu.

Informacja o konkursie:

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany był w całości on-line. Każdy uczeń otrzymał własne konto, na którym rozwiązywał zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany był przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

W konkursie wzięło udział ponad 800 uczniów , w finale ponad 200 najlepszych uczniów z całej Polski.

Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się również programowaniem. Zadania konkursowe były podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w języku wizualnym Assembly.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

Etap I, termin 1-30 października 2019

Etap II, termin 7 grudnia 2019

Etap III- finałowy, termin 28 marca 2020

W konkursie przyznano tytuły laureatów I, II i III stopnia oraz finalistów we wszystkich kategoriach klas. Dodatkowo wyróżniono najlepszych finalistów w każdym województwie oraz zwycięzców kategorii.

Data dodania: 2020-05-04 21:33:39
Data edycji: 2020-05-04 21:36:50