ŻOŁNIERZ WOJSKA POLSKIEGO Z JW1145 BOLESŁAWIEC W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W środę 20 marca w świetlicy szkolnej uczniów odwiedził wyjątkowy gość Pan plut. Tomasz Sokołowski, który pełni czynną służbę wojskową w Jednostce Wojskowej 1145 w Bolesławcu.

Podczas zajęć dzieci poznały bliżej zawód żołnierza, dowiedziały się, jakie zadaniach oraz wyzwania stoją przed żołnierzem podczas pełnienia służby wojskowej. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie czynności pełnią żołnierze podczas wyjazdów na np. poligon a nawet jaka dzienna racja żywieniowa, jest dla nich w tym czasie przeznaczona i z czego się składa.

Dzieci zaznajomiły się również z umundurowaniem żołnierza.

Bardzo istotnym elementem zajęć było przypomnienie uczniom o konieczności zachowania ostrożności podczas np. spaceru w lesie, jak należy postąpić w przypadku znalezienia np. niewybuchów oraz czego nie wolno robić ze znaleziskiem i jakie służby należy powiadomić. Dzieci dokładnie poznały również rolę i zadania sapera.

Ponadto uczniowie mieli okazję obejrzeć bardzo interesującą prezentację przygotowaną przez Pana Tomasza. Prezentacja dotyczyła misji wojskowych, w których uczestniczył Pan Tomasz. Były to zdjęcia terenowe, pokaz sprzętu wojskowego.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w spotkaniu z naszym gościem. Na koniec spotkania dzieci ze świetlicy otrzymały od Pana Tomasza upominki w postaci wojskowych bransoletek, smyczy na klucze oraz Śpiewnika Patriotycznego.

Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Dziękujemy Panu Tomaszowi za bardzo ciekawe spotkanie w naszej szkolnej świetlicy oraz za upominki dla naszych uczniów.

Spotkanie zorganizowali wychowawcy świetlicy pani Daria Hurkacz i pani Alicja Jamróz.

Data dodania: 2019-03-26 22:28:12
Data edycji: 2019-03-26 22:29:06