WYNIKI KONKURSU: POTĘGA SŁOWA

Słowo posiada moc – siłę tworzenia - kreowania nowych światów, wyzwalania z bezmyślności, budowania nowych i wzmacniania już istniejących wartości, których źródłem jest każde stworzone przez człowieka i będące wynikiem jego przeżyć i głębokich przemyśleń dzieło. Zwłaszcza jeżeli jest to dzieło człowieka młodego, wrażliwego i nieskalanego grzechem źle pojętej dorosłości.

Organizując w roku szkolnym 2020/2021 I BOLESŁAWIECKI KONKURS LITERACKI POTĘGA SŁOWA Konkurs na „Opowiadanie z nutą optymizmu, czyli sposób na - i nie tylko - trudny czas pandemii” pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu, liczono, że dzięki temu przedsięwzięciu powstanie szereg wartościowych i mądrych prac, które będą stanowiły szczególne świadectwo trudnego czasu, w którym przyszło nam żyć. I tak też się stało.

Celem konkursu było między innymi rozbudzanie w uczniach potrzeby tworzenia tekstów o walorach estetycznych i podejmowania samodzielnych prób literackich, rozwijanie umiejętności formułowania myśli, operowania bogatym słownictwem oraz wykorzystywania go do opisywania świata i zachowań ludzkich, a także rozwijanie umiejętności pisania opowiadania twórczego.

Powiatowa Komisja Konkursowa składająca się z ośmiu nauczycielek języka polskiego z miasta i powiatu bolesławieckiego, pozostając pod wrażeniem powstałych w konkursie prac, postanowiła nagrodzić opowiadania sześciorga uczniów, a prace pięciorga wyróżnić.

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły -  Maria Reguła z klasy VIIc !

Serdecznie gratulujemy !

Data dodania: 2021-05-06 16:29:39