WYJŚCIE DO ZAKŁADU GERRESHEIMER

Uczniowie kl. 1b w dniu 29 maja 2023 r. wybrali się do zakładu Gerresheimer w Bolesławcu. Działalność zakładu prowadzona jest na całym świecie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć cały proces produkcji opakowań farmaceutycznych i produktów do bezpiecznego, łatwego podawania leków: długopisów insulinowych, inhalatorów, mikropomp, strzykawek, fiolek do wstrzykiwania, ampułek, butelek, pojemników na leki płynne i stałe z systemami zamykania i bezpieczeństwa, a także opakowań dla przemysłu kosmetycznego. Po zapoznaniu się z przepisami BHP obowiązującymi na terenie zakładu, uczniowie przystąpili do obserwacji poszczególnych etapów wytwarzania i pakowania produktów w sterylnych warunkach. Zapoznali się również z pracą w laboratorium chemicznym oraz z pracą operatora wózka widłowego. Uczestnicy wycieczki otrzymali próbki opakowań, które z pewnością wykorzystamy podczas zajęć plastyczno-technicznych. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Data dodania: 2023-05-29 21:19:46
Data edycji: 2023-05-29 21:21:45