Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WYCISZAMY DZWONKI DLA NASZYCH UCZNIÓW !

WYCISZAMY DZWONKI DLA NASZYCH UCZNIÓW !

Dzwonek kojarzy się nierozerwalnie ze szkołą i od zawsze sygnalizował uczniom początek lub koniec zajęć, my podjęliśmy się eksperymentu, by częściowo wyciszyć zbędny hałas jaki wydaje szkolny dzwonek - wyłączyliśmy sygnał na pierwszym piętrze naszej szkoły.

Jednym z zadań szkoły jest promowanie zdrowia, a jak wiadomo hałas ma szkodliwy wpływ na nasz organizm. Ten wydawany przez szkolny dzwonek  może wynosić nawet 90 decybeli, a Państwowa Inspekcja Pracy za dopuszczalne natężenie uznaje 85 jednostek. Oczywiście odczuwalna siła dźwięku zależy od tego, jak blisko dzwonka znajduje się dziecko. Jednak dla wielu naszych uczniów tak intensywny dźwięk powoduje wręcz ból. Wyciszenie dzwonków szkolnych w naszej szkole to między innymi  respektowanie przez nas zaleceń, które wynikają z orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego u coraz większej grupy uczniów. Do naszej szkoły uczęszczają dzieci, które są wyjątkowo wrażliwe na dźwięki.


Mamy nadzieję, że wyciszając chociażby po części dzwonki szkolne, uda nam się zminimalizować stres, niepotrzebny niepokój i pobudzenie u uczniów, umożliwić  płynne regulowania czasu pracy i zabawy oraz odpoczynku w klasach młodszych, zapobiegać niecierpliwemu oczekiwaniu przez dzieci na dzwonek pod koniec lekcji, a także uda nam się po prostu obniżyć poziom hałasu. 

Data dodania: 2020-10-20 11:15:52
Data edycji: 2020-10-20 11:16:09
Ilość wyświetleń: 420

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook