Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WYCIECZKA PO RUDAWSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

WYCIECZKA  PO RUDAWSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

W piątek 7 października  uczniowie klasy 3b i 2b  wybrali się na wycieczkę do miejscowości Wieściszowice. Głównym celem wyprawy była ścieżka edukacyjna: Kolorowe Jeziorka. Na kolejnych etapach ścieżki dowiadywaliśmy się wiele  ciekawych informacji przyrodniczych. Naszymi przewodniczkami były cudowne panie z Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Jeleniej Górze.
Jeziorka powstały na terenie dawnych kopalni niemieckich, w których wydobywano piryt. Na początku XX wieku złoża się wyczerpały, więc teren zostawiono samemu sobie. W tym momencie zaczęła dziać się rzecz niezwykła – puste wyrobiska zaczęła wypełniać woda przyjmująca różne kolory, w zależności od składu chemicznego podłoża. Tak powstały Żółte, Purpurowe czy  Błękitne Jeziorko. W plebiscycie National Geographic-  Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich zostały wybrane jednym z cudów Polski.
Pogoda podczas naszej wycieczki dopisała, było ciepło i słonecznie,  co sprawiło, że miejsca, które odwiedziliśmy były wyjątkowo piękne.

Data dodania: 2022-10-10 20:52:55
Data edycji: 2022-10-10 20:57:47
Ilość wyświetleń: 27

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook