WYCIECZKA KLASY 6A, 7A I 7C

W dniach od 18 do 20 maja uczniowie klasy 6a, 7a oraz 7c udali się na wycieczkę do byłej stolicy Polski, Krakowa. W czasie tego wyjazdu zwiedziliśmy między innymi Ojcowski Park Narodowy. Spacerowaliśmy Wąwozem Wąskie Skałki oraz mieliśmy okazję zobaczyć Bramę Krakowską. Zwiedziliśmy również Kopalnię Soli w Wieliczce, która mieści znaną, podziemną Kaplicę Świętej Kingi. Następnego dnia odwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie. Zwiedziliśmy tam Bazylikę św. Stanisława, w której mieści się sławny Dzwon Zygmunta. Jest tam również pochowana duża część królów Polski oraz osób ważnych dla naszego kraju. W drodze do Starego Miasta odwiedziliśmy Dziedziniec Arkadowy w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Bazylikę Franciszkanów. Następnie udaliśmy się do Kościoła Mariackiego, gdzie podziwialiśmy Ołtarz Wita Stwosza. W ostatnim dniu wycieczki pojechaliśmy do największego parku rozrywki w Polsce- Energylandii. Po udanej zabawie zmęczeni oraz pełni wrażeń, wróciliśmy do Bolesławca.

Data dodania: 2022-05-21 07:35:33
Data edycji: 2022-05-21 07:46:07