Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WYCIECZKA KLASY 5c

WYCIECZKA KLASY 5c

6 października 2021r. odbyła się wycieczka klasy 5c do Szklarskiej Poręby w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu "Eko - Szkoła".

 

Pierwszym punktem programu było  wizyta w  Karkonoskim  Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie odbyła się prelekcja dotycząca poznania przyrody Karkonoszy oraz ograniczeń  obowiązujących w parkach narodowych. Uczniowie mieli okazję  zapoznać się z dotykową makietą Karkonoszy. Następnie odbyły się zajęcia terenowe na jednej ze ścieżek dydaktycznych. Podczas zajęć uczniowie określali stan czystości powietrza wykorzystując skalę porostową. Celem zajęć było rozwijanie szacunku i budowanie odpowiedzialności w stosunku do przyrody, poznanie wyjątkowych wartości przyrodniczych Karkonoszy oraz  zrozumienie związku przyrody z człowiekiem. Ważnym elementem było zapoznanie z zasadami zachowania bezpieczeństwa w górach.

 

Po zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie obejrzeli ekspozycję Muzeum Mineralogicznego. Mieli okazję podziwiać blisko 3000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmosu - meteoryt Gibeon. Interesującym działem muzeum były skamieniałości i szkielety dinozaurów.

 

Ostatnim punktem programu była wędrówka zielonym szlakiem do Wodospadu  Szklarka, drugiego, co do wysokości - po wodospadzie Kamieńczyka – w polskiej części Sudetów. Wędrówka piesza była okazją do obserwacji przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego.

 

Podsumowując, wycieczka była bardzo udana. Do domów uczniowie wrócili uśmiechnięci i pełni niesamowitych przeżyć.

 

Data dodania: 2021-10-07 20:57:30
Data edycji: 2021-10-07 21:04:46
Ilość wyświetleń: 141

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook