WYCIECZKA KLASY 5c

6 października 2021r. odbyła się wycieczka klasy 5c do Szklarskiej Poręby w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu "Eko - Szkoła".

Pierwszym punktem programu było  wizyta w  Karkonoskim  Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie odbyła się prelekcja dotycząca poznania przyrody Karkonoszy oraz ograniczeń  obowiązujących w parkach narodowych. Uczniowie mieli okazję  zapoznać się z dotykową makietą Karkonoszy. Następnie odbyły się zajęcia terenowe na jednej ze ścieżek dydaktycznych. Podczas zajęć uczniowie określali stan czystości powietrza wykorzystując skalę porostową. Celem zajęć było rozwijanie szacunku i budowanie odpowiedzialności w stosunku do przyrody, poznanie wyjątkowych wartości przyrodniczych Karkonoszy oraz  zrozumienie związku przyrody z człowiekiem. Ważnym elementem było zapoznanie z zasadami zachowania bezpieczeństwa w górach.

Po zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie obejrzeli ekspozycję Muzeum Mineralogicznego. Mieli okazję podziwiać blisko 3000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmosu - meteoryt Gibeon. Interesującym działem muzeum były skamieniałości i szkielety dinozaurów.

Ostatnim punktem programu była wędrówka zielonym szlakiem do Wodospadu  Szklarka, drugiego, co do wysokości - po wodospadzie Kamieńczyka – w polskiej części Sudetów. Wędrówka piesza była okazją do obserwacji przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego.

Podsumowując, wycieczka była bardzo udana. Do domów uczniowie wrócili uśmiechnięci i pełni niesamowitych przeżyć.

Data dodania: 2021-10-07 20:57:30
Data edycji: 2021-10-07 21:04:46