WYCIECZKA KLASY 3A I 2C DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO W OCHLI

06.04.2022 roku uczniowie klas 3a i 2c byli na wycieczce w skansenie w Ochli  oraz  w Planetarium w  Zielonej Górze.

W Ochli uczniowie zwiedzali dawne domy pokryte strzechą i gontem. W chatach oglądali przedmioty codziennego użytku z poprzednich wieków, takie jak: stoły, krzesła, kołyski, łóżka, piece oraz pomieszczenia, takie jak: kuchnia, zakład tkacki, krawiecki, szewski. Bardzo interesująca była kuźnia i szkoła, w której dzieci pisały gęsim piórem maczanym w atramencie. Najbardziej unikalną budowlą w tym muzeum była XVIII-wieczna winiarnia. Niesamowicie ciekawe były warsztaty, w czasie których dzieci wykonywały pisanki metodą batikową. Nakładały wzory woskiem i barwiły całe jajko. Swoje piękne prace zabrały do domu. Będą wspaniałą dekoracją na świątecznym stole. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Zielonej Góry. Po posiłku w McDonald’s uczniowie zobaczyli Palmiarnię, w której zachwyciły swoją wielkością palmy i drzewa cytrusowe z dużymi żółtymi owocami.      Z zainteresowaniem oglądali ryby w dużych akwariach oraz żółwie w terrarium. Potem w Centrum Wiedzy Keplera ważyli się, jaką wagę osiągnęliby na poszczególnych planetach naszego Układu Słonecznego. W Planetarium Wenus obejrzeli seans o Słońcu i jego planetach.

Wycieczka trwała cały dzień, ale wszyscy byli zadowoleni, że tyle niezwykłych rzeczy wykonywali i zobaczyli.

Data dodania: 2022-04-07 22:02:07
Data edycji: 2022-04-07 22:03:33