WYCIECZKA KLASY 1C DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO W OCHLI

13.04.2022 roku uczniowie klas 1c byli na wycieczce w skansenie w Ochli oraz w Planetarium w Zielonej Górze. W Ochli uczniowie mieli możliwość poznania starodawnych budowli pokrytych strzechą i gontem. W chatach oglądali przedmioty codziennego użytku z poprzednich wieków, takie jak: stoły, krzesła, kołyski, łóżka, piece oraz pomieszczenia, takie jak: kuchnia, zakład tkacki, krawiecki, szewski. Najbardziej unikalną budowlą w tym muzeum była XVIII-wieczna winiarnia. Po zwiedzaniu skansenu uczniowie udali się na warsztaty gdzie z wielkim zapałem tworzyli własne pisanki metodą batikową. Tworzyli różne piękne wzory woskiem i barwili jajka barwnikami. Wykazali się kreatywnością podczas zdobienia. Następnie udaliśmy się do Zielonej Góry. Po posiłku w McDonald’s uczniowie zobaczyli Palmiarnię, w której widzieli zjawiskowe palmy i drzewa cytrusowe. Następnym miejscem wycieczki było Planetarium w Centrum Wiedzy Keplera. Obejrzeli tam  seans o Słońcu i jego planetach. Wycieczka trwała cały dzień, wspomnienia tego pierwszego wspólnego wyjazdu pozostaną z nami na długo.

Data dodania: 2022-04-22 18:54:44
Data edycji: 2022-04-22 18:56:14