WYCIECZKA KLAS 3A I 3C DO LIBERCA

W środę 26 października klasy 3a i 3c udały się na wycieczkę do Centrum Nauki IQLandia w Libercu.

Przez kilka godzin uczniowie  zagłębiali fascynujący świat nauki i praw przyrody. W planetarium podróżowali po Układzie Słonecznym,  zajrzeli do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i przekonali się o cudach nocnego nieba. Uczniowie mogli nie tylko obserwować, ale również wszystkiego dotknąć i wypróbować. W Centrum Nauki IQLandia  znajduje się ponad 400 eksponatów, które podzielono na dziewięć działów: Geologia, Ziemia, Kosmos, Nauka w domu, Żywioły, Człowiek, Wodny świat, Gry i łamigłówki , Historia odkryć najważniejszych wynalazków. Uczniowie obejrzeli pokaz fontann, wypróbowali symulację huraganu i trzęsienia ziemi oraz mnóstwo  interaktywnych eksponatów z astronomii, nanotechnologii, fizyki, chemii i techniki. Po kilku godzinach rozrywki udali się na spacer do centrum miasta, gdzie obserwowali zabytkową i nowoczesną zabudowę m.in. ratusz ,kamieniczki, gmach teatru, dworzec komunikacji miejskiej i wieżowiec urzędu wojewódzkiego.

Wszyscy wrócili do Bolesławca z uśmiechem na ustach, pełni wrażeń, niezwykłych doznań i nowej wiedzy.

Data dodania: 2022-11-09 19:18:45
Data edycji: 2022-11-09 19:22:00