WSPOMINAMY NIEBIESKIE IGRZYSKA- PODZIĘKOWANIA OD INSTYTUTU WSPOMAGANIA ROZWOJU DZIECKA

Kształtowanie postawy tolerancji, promocja postawy polegające na umacnianiu wśród uczniów wiary, że każdy może być sportowcem, kształtowanie sprawności motorycznych, a także zwiększenie świadomości społecznej wobec autyzmu- to główne założenia realizowane podczas organizowanych w naszej placówce Niebieskich Igrzysk.

Uczniowie, podczas Światowego Dnia Świadomości Autyzmu obchodzonego 2 kwietnia 2023r., włączając się w Niebieskie Igrzyska,  rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych. Ubrani byli w stroje  koloru niebieskiego. W klasach przeprowadzono szereg zajęć, w których  podkreślano wagę słów: tolerancja, altruizm, empatia, akceptacja i mocne strony każdego z nas.

Niebieskie Igrzyska były wydarzeniem o charakterze edukacyjnym oraz sportowo- integracyjnym. Przyczyniły się także do zaszczepienia świadomości rozumianej jako zdolność zdawania sobie sprawy z tego, co się dzieje w naszym wnętrzu, ale i tego co się dzieje wokół nas.

Data dodania: 2023-06-21 21:59:52
Data edycji: 2023-06-21 22:01:25