WEIHNACHTSMARKT – LEIPZIG – 9.12.2019

W poniedziałek, dnia 09.12.2019r. uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami wybrali się na 1-dniową wycieczkę do Lipska (Leipzig) położonego w Niemczech, w kraju związkowym o nazwie Saksonia (Sachsem).

Wyjazd spod szkoły był o godzinie 7:00.

Pierwszym obiektem, który zwiedziliśmy był Pomnik Bitwy Narodów, upamiętnia on największą bitwę okresu napoleońskiego. Dowiedzieliśmy się, że przy budowie tego monumentu pracowało jedynie 40 osób. Następnie spacerowaliśmy z przewodnikiem po Lipsku, widzieliśmy pomnik Jana Sebastiana Bacha i usłyszeliśmy kilka ciekawostek na temat jego życia i twórczości. Odwiedziliśmy także kościół św. Tomasza, gdzie pochowane są szczątki kompozytora. Ogromną przyjemnością był dla nas spacer po Starym Mieście obok budynku Ratusza miejskiego, Domu Starej Wagi, kościoła uniwersyteckiego oraz pomnika G.W. Leibniza.

Kolejną atrakcją wycieczki był jarmark świąteczny. Wtedy mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim. Na początku nie było łatwo, ale myślę, że każdy z nas sobie poradził. Dookoła było mnóstwo ozdób świątecznych, stoisk z przekąskami i przeróżnych atrakcji. Świąteczne dekoracje były idealnym tłem do robienia ślicznych pamiątkowych zdjęć.

O godzinie 17:00 ruszyliśmy w drogę powrotną do Polski. Wycieczka była pełna atrakcji, mogliśmy dużo się dowiedzieć o historii zabytkach miasta oraz przełamać barierę językową.

Emilka T., kl.8b

Data dodania: 2019-12-11 21:16:11