WARSZTATY WIELKANOCNE

Święta Wielkiej Nocy już niebawem. Do tego wyjątkowego czasu nasi najmłodsi uczniowie już zaczęli się przygotowywać. W kl. 1b, 3a i 3b odbyły się wspaniałe warsztaty świąteczne zorganizowane przez panią Beatę Górską- Rabczewską. Dzieci przypomniały sobie podstawowe informacje o obrzędach związanych z tym okresem oraz pogłębiły wiedzę o tradycjach wielkanocnych obchodzących w innych krajach. Pani Beata przygotowała piękną prezentację i miniquiz dla uczniów. Następnie pokazała swój koszyczek wielkanocny i omówiła symbolikę poszczególnych produktów w nim zamieszczonych. W klasie 3a dzieci przygotowywały wielkanocne palemki, w 3b ozdabiały babeczki, a w 1b przygotowywały koszyczek świąteczny. Podczas 2-godzinnych zajęć uczniowie pogłębili swą wiedzę bardzo dobrze się przy tym bawiąc.

Data dodania: 2021-03-23 21:51:00
Data edycji: 2021-03-23 21:51:44