UKRYTE DZIEDZICTWO

UKRYTE DZIEDZICTWO to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów a także promocja tych działań w społeczeństwie.

Projekt edukacyjny „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” realizowany w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” skierowany jest do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży. Przygotowane dla nauczycieli materiały do realizacji zajęć mają kształtować wśród młodych odbiorców świadomość obywatelską oraz właściwy model postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego.

Uczniowie klas 7 i 8 poraz pierwszy wzięli udział w takim projekcie. Ze względu na sytuację, projekt nie mógł się odbyć w terenie. Mimo to, uczniowie zaprezentowali swoje skarby odnalezione w piwnicy, na sytuchu czy w pobliżu miejsca zamieszkania. Widząc zdjęcia, rzeczywiście można stwierdzic, że polska ziemia kryje niesamowite skarby.

Data dodania: 2020-12-09 15:14:48
Data edycji: 2020-12-09 15:22:37