TYTUŁ SZKOŁY STEM

STEM- kluczem do sukcesu 18 września nasza szkoła otrzymała tytuł szkoły STEM przyznawany przez Scientix,finansowany z programu badawczego i innowacyjnego Unii Europejskiej H2020 – projektu Scientix 4, koordynowanego przez European Schoolnet (EUN). W XXI w. dostęp do informacji stał się tak łatwy i tak powszechny, że zapamiętywanie dużej liczby faktów i danych statystycznych jest coraz mniej przydatne i nie powinno być głównym celem edukacji. Dużo ważniejsze jest opanowanie i doskonalenie określonych umiejętności oraz samodzielnego dochodzenia do nowej wiedzy poprzez stawianie właściwych pytań , obserwacje, eksperymenty i wnioskowanie. Kształcenie tych właśnie umiejętności jest jednym z głównych zadań każdej szkoły. Od kilku lat nauczyciele naszej szkoły realizują międzynarodowe projekty oparte na STEM- Happy Kids With Steam, Steamaker, Robomaker, Steamist, Imagine The Code, Encoded for fun, Nature Friendly Kids, Journey to the world of science. Wszystkie powstawały pod czujnym okiem nauczycielek- p. Doroty Stanałowskiej, p. Agnieszki Bednarskiej, p. Barbary Doleckiej i p. Danuty Dereszyńskiej. Projekt STEAMIST w czerwcu br. został uznany za najlepszy projekt eTwinning w naszym kraju.

Data dodania: 2022-10-30 07:46:36
Data edycji: 2022-10-30 07:48:19