SZTUKA CARVINGU

9 września 2019 roku uczniowie klasy 2b mieli okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu - kreatywnych warsztatach ze sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Tato naszych uczniów - Pan Tomasz Sokołowski pokazał dzieciom jak pięknie można przystroić dania podczas uroczystych obiadów czy kolacji. Sztuka carvingu wywodzi się z Dalekiego Wschodu, gdzie od 13 roku życia jest obowiązkowym przedmiotem w szkołach. Podziwialiśmy przepiękne, figurki z marchewek, porów, rzodkiewek czy pomarańczy. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach niezwykle okazałe desery 3D – „żelatynowe kwiaty”. Dziękujemy panu Sokołowskiemu za cudowne zajęcia, wiedzę przekazaną dzieciom, za fachowość i dobrą zabawę!!!

Prace pana Tomasza Sokołowskiego można podziwiać na jego profilu na you tube pod linkiem:

youtube.com/channel/UCKBowuHqxItPEXiYRhUmRDQ?fbclid=IwAR3jU_WhtBKAAYw-b718B3OmryoNYgO4C8fxi1DST28vdLDzTiU8MHu4oTE

Data dodania: 2019-09-12 17:16:18
Data edycji: 2019-09-12 17:19:32