ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUCHU- LEKCJA W KLASIE 1A

3 marca 2023 roku w Światowy Dzień Słuchu uczniowie z klasy 1 a poznawali 5 zmysłów: słuchu, wzroku, dotyku, węchu i smaku.
Urządzeniem do pomiaru głośności mierzyliśmy poziom hałasu w klasie. Dotykiem badaliśmy różne materiały, ich miękkość, gładkość. Rozpoznawaliśmy zapachy z „Zestawu treningu węchowego” oraz z produktów przyniesionych do szkoły. Próbowaliśmy smak różnych owoców, nasion i zgadywaliśmy jakie produkty smakujemy. Za pomocą wzroku ocenialiśmy czy coś jest twarde, szorstkie, miękkie, smaczne. Po wyglądzie i kolorze kawałków, ułożonych na talerzykach określaliśmy, jaki to owoc. Na koniec zajęć budowaliśmy w grupach piramidę ważności zmysłów. Trzeba było określić, który zmysł według nas jest najważniejszy. Bez, którego zmysłu jest najtrudniej człowiekowi funkcjonować. Bawiliśmy się też w zabawę czyj i gdzie słychać głos wskazanej osoby.
Poprzez zabawę i pracę w grupach poznaliśmy, jakie człowiek ma zmysły i które narządy są podstawą funkcjonowania zmysłów.
Data dodania: 2023-03-04 11:23:57
Data edycji: 2023-03-04 11:25:50