Czcionka:

A+A-

Kontrast:

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

           Z okazji obchodów Barbórki (święta wszystkich górników), chcąc przybliżyć naszym świetliczakom ciężką i czasami niebezpieczną pracę w kopalni, postanowiłam zaprosić na zajęcia świetlicowe wyjątkowego gościa – górnika, Pana Rafała Więcewicza.

        Nasz gość w niezwykle ciekawy sposób opowiedział naszym uczniom o tym kim jest górnik, na czym polega jego praca oraz z czego składa się jego strój. Uczniowie dowiedzieli się mi.n. od czego zależy kolor pióropusza i co górnicy wydobywają w kopalniach. Nie zabrakło również szeregu ciekawostek oraz wiadomości na temat pracy w kopalni. Jedną z tych ciekawostek było to, iż w kopalni oprócz człowieka mogą pracować również zwierzęta, takie jak: psy ratownicze, konie do uciągu czy kanarki. Te ostatnie, czyli małe i wrażliwe ptaki w styczności z różnymi toksycznymi gazami poprzez swoje zachowanie np. stroszenie piór, informowały górnika, że w szybie zbliża się niebezpieczeństwo w postaci wybuchu.

            Uczniowie mieli również okazje przyjrzeć się z bliska, dotknąć i powąchać przyniesione przez górnika surowce, takie jak m.in. miedź, węgiel, ołów i kryształ górski.

             Na zakończenie spotkania nasze uczennice: Olga Pietruszka i Patrycja Mścichowska podziękowały i wręczyły panu Rafałowi unikalny i samodzielnie wykonany podczas wczorajszych warsztatów prezent, jakim był świąteczny stroik.

Data dodania: 2019-12-04 22:26:01
Data edycji: 2019-12-04 22:28:28
Ilość wyświetleń: 1266

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook