Spotkanie profilaktyczne z rodzicami: USTRZEC DZIECKO – ALKOHOL, NARKOTYKI

Spotkanie profilaktyczne z rodzicami

„USTRZEC DZIECKO – ALKOHOL, NARKOTYKI”

26.11.2019r. godzina 16.30 sala 202

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z realizatorem programów profilaktycznych z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku.

Już od kilku lat terapeuci Ośrodka prowadzą w naszej szkole warsztaty i programy profilaktyczne adresowane do całej społeczności szkolnej. Zależy nam bardzo, aby po warsztatach z uczniami ( klasy szóste i ósme) oraz Radzie Szkoleniowej dla nauczycieli, odbyło się spotkanie z rodzicami. Uważamy, że niezależnie od wieku ucznia, każdy rodzic powinien wiedzieć jak postępować, aby wyposażyć dziecko w umiejętności chroniące przed sięganiem po środki zmieniające świadomość.

Spotkanie profilaktyczne z rodzicami ma na celu:

• Przedstawienie sytuacji w Polsce związanej z zażywaniem środków psychoaktywnych przez młodzież

• Przedstawienie czynników ryzyka, czyli zadanie pytania – „dlaczego, po co młodzi ludzie piją, palą, biorą?”

• Przekazanie rzetelnej wiedzy na temat alkoholu, narkotyków, nikotyny i uzależnienia.

• Omówienie czynników chroniących dziecko przed sięganiem po alkohol, narkotyki, dopalacze.

Rodzice otrzymają materiały informacyjno – edukacyjne dotyczące szkodliwości oraz rozpoznawania i objawów zażywania środków psychoaktywnych. Efektem końcowym spotkania jest nawiązanie koalicji profilaktycznej między rodzicami a wychowawcą, pedagogiem szkolnym oraz zastanowieniem się nad włączeniem do niej młodzieży.

Data dodania: 2019-11-01 00:45:26
Data edycji: 2019-11-01 00:47:54