ŚLUBUJEMY ! – UROCZYSTE ŚLUBOWANIE NA UCZNIA

Od początku roku szkolnego 52 uczniów klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawczyń Danuty Dereszyńskiej i Izabeli Lipiec przygotowywali się do uroczystości pasowania. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, gry na instrumentach i tańców. Wytrwale ćwiczyli podczas prób, wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najlepiej. Wreszcie 18 października nadszedł moment uroczystości, którą swoją obecnością zaszczycili:

Dyrektor szkoły - pani Katarzyna Reguła

Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Elżbieta Dec

Radny Rady Młodzieży – Mateusz Sobczak oraz rodzice. Prowadzący z klasy 4a powitali zaproszonych gości, a szczególnie pierwszaków, którym ,,oddali głos". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności będące dowodem,  że są gotowe do przyjęcia ich do grona społeczności szkolnej.
W podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. Następnie koleżanki i koledzy z klas III życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek.

Pierwszaki – jak to dumnie brzmi !

Data dodania: 2019-10-20 21:47:44
Data edycji: 2019-10-20 21:56:57