REALIZACJA PROJEKTU UNIWERSYTET DZIECI PT.”MALI ODKRYWCY. JAK ZAPISAĆ W HISTORII ŚWIATA?”-TEMAT „JAK ROZPOZNAĆ RYCERZA?” W KLASIE 3A

Uczniowie klasy 3a w dniach 17.11.2021-19.11.2021 realizowali projekt historyczny Uniwersytet Dzieci „Jak rozpoznać rycerza?”

Poznali życie średniowiecznych rycerzy, budowę zamków, w których mieszkali. Dowiedzieli się, że rycerzem zostawało się poprzez pasowanie, którego dokonywali królowie, książęta. Oglądali prezentację dotyczącą wyglądu zbroi rycerskiej. Dyskutowali na temat filmu pt. „Czy dzisiaj można być rycerzem?” Doszli do wniosku, że kodeks rycerski, cechy jakimi, powinni się wyróżniać rycerze są bardzo dobrymi zasadami, którymi powinni się kierować współcześni ludzie. Dzieci poznały życie i osiągnięcia takich władców, jak Mieszko I, Bolesław Chrobry, Władysław I Łokietek, Kazimierz Wielki, Władysław II Jagiełło, Jan III Sobieski, Stanisław August Poniatowski. Uczniowie prezentowali wykonane przez siebie plakaty przedstawiające księcia i królów Polski. Obliczali, ile lat żyli i panowali. Określali i zaznaczali na osi czasu wiek, w którym żyli. Oglądali  w atlasie historycznym, jak wyglądały za czasów ich panowania granice Polski.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem odkrywały życie ludzi w dawnych czasach.

Data dodania: 2021-11-28 19:54:35
Data edycji: 2021-11-28 19:57:46