PROMOCJA MIASTA BOLESŁAWIEC 2019

W piątek 22 maja 2020 r. nastąpiło ogłoszenie laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2019 roku. W tym roku gala wręczenia nagród zorganizowana została w sposób wirtualny. Prezydent Bolesławca Piotr Roman ogłosił przyznanie 20 nagród: 3 nagrody w dziedzinie nauki, 5 nagród w dziedzinie kultury, 1 nagrodę w dziedzinie działalność społeczna, 8 nagród w dziedzinie sportu oraz 3 „inne”. Ponadto przyznane zostały 2 nagrody honorowe i 4 wyróżnienia.

Nagrody w dziedzinach nauka, kultura, działalność społeczna, sport i inne przyznaje Prezydent Miasta Bolesławiec na wniosek uprawnionych podmiotów, po zasięgnięciu opinii Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Bolesławiec. Nagrody potwierdza się statuetką, laureaci otrzymują również gratyfikację finansową.

Od 2004 r. Prezydent Miasta Bolesławiec przyznaje również nagrody honorowe. Są one przyznawane za szczególnie cenne inicjatywy społeczne, które przyczyniają się do promocji miasta. Nagrodę honorową potwierdza się statuetką. W uznaniu osiągnięć za promocję Bolesławca w 2006 r. po raz pierwszy wręczone zostały wyróżnienia.

W kategorii SPORT możemy pochwalić się sukcesami uczniów naszej szkoły:

Oliwia Zagdańska

Oliwia Zagdańska w 2019 roku wielokrotnie reprezentowała Bolesławiec, biorąc udział w kilkunastu zawodach pływackich o randze powiatowej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej. Prawie na każdych zawodach stawała na podium, zdobywając w większości  złote medale oraz tytuły najlepszej zawodniczki w swoich kategoriach wiekowych. Sezon pływacki zakończyła udanym startem w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do większych sukcesów można również zaliczyć udział w Zimowych Mistrzostwach Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Nowej Rudzie, gdzie wywalczyła 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy, zdobywając tytuł Najlepszej Zawodniczki w kategorii 14 lat na Dolnym Śląsku.

Bartosz Budzik

Uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aleksandra Janowskiego w Bolesławcu, który od 2013 roku bierze udział w zawodach pływackich o różnej randze i zasięgu. W roku 2019 pan Bartosz osiągnął wysokie wyniki, które wielokrotnie pozwalały na zajęcie miejsca na podium zawodów pływackich. Do największych sukcesów należy zaliczyć, m.in. 1 miejsca: na 50 metrów stylem motylkowym oraz na 100 metrów stylem grzbietowym, podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie, a także na 100 metrów stylem grzbietowym i na 100 metrów stylem motylkowym podczas czwartej edycji Neptun International Swimming Meeting.

Serdecznie gratulujemy !

Cała relacja z wydarzenia na stronie: https://xn--bolesawiec-e0b.pl/miasto/index.php/2-uncategorised/2822-nagrody-za-promocj%C4%99-boles%C5%82awca-w-2019-przyznane

Data dodania: 2020-05-25 14:43:13
Data edycji: 2020-05-25 14:58:01