POZNAJEMY SMAKI NIEMIEC

W piątek 10 lutego uczniowie klasy 2b rozmawiali i degustowali potrawy, które są szczególnie popularne w Niemczech. Aby wiedzieć, o jakich przysmakach rozmawiamy dzieci wraz z rodzicami przygotowali przepyszne dania i przekąski, które wszyscy mogli degustować. Na naszym wspólnym stole pojawiły się m.in. sałatka ziemniaczana, kiełbaski norymberskie - nürnberger bratwürste, precle, szpecle, czyli spätzle oraz ciasteczka, żelki, szparagi, mini ciepłe lody i babeczki. To była wielka uczta  w stylu niemieckim. Uczniowie kosztowali, próbowali i zachwycali się smakiem nieznanych dotąd potraw. Zajęcia były przeprowadzone w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa i ja”, w którym nasi uczniowie bliżej przyglądają się właśnie Niemcom i ich kulturze.
Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom, bez których zaangażowania tak ciekawa lekcja nie odbyłaby się.

Data dodania: 2023-02-15 08:19:58
Data edycji: 2023-02-15 08:32:13