POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2021

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.”

Ta myśl Seneki Młodszego stała się mottem uroczystości pożegnania tegorocznych ósmoklasistów.

25 czerwca uczniowie klas ósmych po raz ostatni zasiedli w ławkach naszej szkoły. Na uroczystości obecni byli Pani Renata Szewczyk Zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec, Pani Katarzyna Reguła dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, Rada Rodziców, wychowawcy, nauczyciele oraz  rodzice uczniów klas VIII.

Podczas uroczystości zostali uhonorowani uczniowie, którzy dzięki swojej systematycznej pracy i zaangażowaniu, zasłużyli na szczególne wyróżnienie.

Pani Dyrektor Edyta Górczak pogratulowała wszystkim uczniom ukończenia Szkoły Podstawowej, życzyła sukcesów na dalszym etapie edukacji. Podczas uroczystości ogłoszono Najlepszych Absolwentów, którymi  zostali: Pola Pełka z klasy 8b i Michał Jednoróg z klasy 8a. Najlepszym Sportowcem okazał się Paweł Surus  z klasy 8a.

Tradycyjnie już, uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz reprezentowali szkołę w wielu konkursach lub angażowali się społecznie, zostali wpisani do pamiątkowej „Złotej Księgi”. W tym roku są to:

Z klasy 8a:

Adam Gwiazdoń

Nadia Kądziela

Michał Jednoróg

Paweł Surus

Z klasy 8b:

Karol Korniak

Anita Oleś

Pola Pełka

Wychowawcy wręczyli również nagrody i listy gratulacyjne dla uczniów wyróżnionych. Następnie uczniowie klas ósmych podziękowali wszystkim nauczycielom za trud wychowawczy i sprawowaną nad nimi opiekę.

Na zakończenie obydwie klasy obejrzały krótkie filmiki podsumowujące ich ośmioletnią przygodę w murach naszej szkoły. Był to moment bardzo wzruszający.

Gratulujemy Wam Drodzy Absolwenci wspaniałych wyników w nauce i trzymamy kciuki za równie dobre wyniki egzaminu oraz przyjęcie do wymarzonych szkół średnich.

Powodzenia !!!

Data dodania: 2021-06-26 18:40:25