POLA PEŁKA MISTRZEM MOWY POLSKIEJ!

Niezmiernie miło jest nam poinformować o zwycięstwie Poli Pełki w prestiżowym konkursie oratorskim pod hasłem: „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń  Mistrzem Mowy Polskiej” - który objęty jest honorowym patronatem: Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Bolesławiec.

W czwartek, 10 czerwca, w sali konferencyjnej BOK-MCC w Bolesławcu, spotkali się młodzi mówcy z Dolnego Śląska - finaliści etapu wojewódzkiego. Zadaniem uczestników jest napisanie i wygłoszenie przemówienia na temat mieszczący się w kategorii „Świat wokół mnie”, skierowanego do rówieśników, zwracającego uwagę na warte popularyzowania lub dostrzegane wokół siebie niewłaściwe zjawiska. Szkołę reprezentowała Pola, uczennica klasy 8b,  która w swoim przemówieniu poruszyła temat prywatności nastolatków. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Kolejna edycja konkursu krasomówczego przeszła już do historii.

Poli serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Gratulujemy sukcesu!

Kim był Demostenes? To najwybitniejszy mówca (żył w 384-322 p.n.e.)  starożytnej Grecji, obrońca demokracji. Człowiek, który – dzięki wytrwałości, konsekwencji i determinacji – pokonał swoje słabości i ułomności fizyczne. Dowiódł, że praca nad sobą, niepoddawanie się przeciwnościom oraz silna wola pozwalają na osiągnięcie sukcesu.

Data dodania: 2021-06-12 15:48:29
Data edycji: 2021-06-12 22:04:01