OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PROJEKT KOMIKSU MÓWIĄCE OBRAZKI MÓWIĘ O...EKOLOGII

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PROJEKT KOMIKSU MÓWIĄCE  OBRAZKI  MÓWIĘ O...EKOLOGII

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży uczącej się oraz wychowanków domów kultury w wieku od 10 do 19 lat.

Tematem pracy mogą być historie związane z EKOLOGIĄ. NIE MOŻNA stosować wulgaryzmów (polskich i/lub obcojęzycznych).

Należy przesłać jedną pracę w załączniku e-mail na adres: komiks@mdkchorzow.com

(format JPG lub PDF, prace w innych formatach nie będą zakwalifikowane do konkursu).

UWAGA każdy plik jpg / PDF musi mieć pełną nazwę: tytuł pracy  (nie przyjmujemy plików, których nazwa jest numerem wygenerowanym przez program/aplikację).

1. Technika wykonania pracy: maksymalnie 2 strony formatu A4, cała praca zawiera od 4 do 8 okien komiksowych.
  2. Obowiązują dwie formy konkursu z podziałem na grupy wiekowe:
  3. Projekt komiksu w formie rysunku (technika dowolna: szkic, kredka, farby, cienkopisy, markery itp.)

szkoły ponadpodstawowe

Projekt komiksu w formie grafiki komputerowej

szkoły ponadpodstawowe

1. Każdy uczestnik może przedstawić jedną pracę rysunkową lub jedną pracę graficzną.

9. Nadesłane prace nie mogą stanowić pracy grupowej (1 praca = 1 osoba​). Limit prac wykonanych pod kierunkiem jednego nauczyciela to maksymalnie 10 sztuk. Możliwość przeprowadzenia wewnętrznych eliminacji na szczeblu szkolnym w proponowanych grupach wiekowych i technikach

1. Integralną część regulaminu stanowią:

załącznik nr 1 - karta zgłoszenia  (należy wypełnić czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI);

załącznik nr 2 - zgoda na udział w konkursie (należy KONIECZNIE podpisać we wszystkich miejscach oraz niepotrzebne skreślić).

1. Kartę zgłoszenia (załącznik nr 1) oraz zgodę na udział w konkursie (załącznik nr 2), które są dołączone do regulaminu, należy kompletnie wypełnić, odręcznie podpisać i przesłać drogą elektroniczną w formie skanu lub zdjęcia w formacie jpg.
  2. Prace bez karty zgłoszenia i podpisanej zgody na udział w konkursie oraz te, które nie będą spełniały wyżej wymienionych wymogów technicznych, będą odrzucone.

III. TERMINY:

Prace wraz z kartą zgłoszenia i zgodą na udział należy przesyłać do 3 marca 2024 r, na adres e-mail: komiks@mdkchorzow.com Jako temat wiadomości należy wpisać tytuł konkursu MÓWIĄCE OBRAZKI.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie www.mdkchorzow.pl oraz na portalach społecznościowych placówki do 31 marca 2024 r.. O sposobie rozdania nagród/dyplomów laureaci zostaną poinformowani indywidualnie (telefonicznie lub mailowo). Konkurs z przyczyn niezależnych od organizatora może zostać odwołany lub odbyć się w zmienionej formie. Prosimy na bieżąco śledzić naszą stronę internetową www.mdkchorzow.pl

NAGRODY:

Powołane przez organizatorów jury dokona oceny nadesłanych prac oraz zdecyduje o podziale nagród. Decyzje jury są ostateczne.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

RYSUNEK

GRAFIKA KOMPUTEROWA

szkoły ponadpodstawowe

Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla laureatów I, II i III miejsca w każdej grupie wiekowej.

Prace rysunkowe i graficzne oceniane są odrębnie.

Wybrane nagrodzone prace zostaną wyeksponowane w Młodzieżowym Domu Kultury.

Data dodania: 2024-02-16 12:05:36
Data edycji: 2024-02-16 12:06:39