OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 biorą udział w projekcie „Ocalić od zapomnienia”.  Jego celem jest utrwalenie dziejów naszego miasta oraz powiatu bolesławieckiego poprzez opowiedziane i zapisane przez naszych uczniów historie ludzkiego życia. Tych, którzy w latach 1945-1960 przyjeżdżali do Bolesławca i powiatu bolesławieckiego, by w nim mieszkać, zakładać rodziny i pracować, z różnych miejsc Polski znajdujących się w jej granicach od 1945 roku (z Małopolski, Mazowsza, Pomorza czy Wielkopolski). Efektem projektu będzie książka wydana przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zawierająca biogramy tych osób.

(Przypominamy, że biogramy uczniowie mogą przygotowywać do końca roku szkolnego. Wszelkie pytania można kierować do szkolnego opiekuna projektu p. M. Bronowickiej).
Data dodania: 2021-03-23 21:53:34