O EMOCJACH I KODOWANIU – CZYLI CIEKAWE ZAJĘCIA W CENTRUM WIEDZY

Kodowanie i programowanie to innowacja która uczy wielu umiejętności kluczowych, świadomego korzystania z technologii, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i pracy w zespole. Dzieci nabywają wszystkie te umiejętności nieświadomie, na drodze dobrej zabawy. Nauka przez zabawę jest najlepszą i najbardziej przyswajalną formą nauki.

25 marca uczniowie klasy 1b  uczestniczyli w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej Centrum Wiedzy, których hasłem przewodnim była nauka kodowania i programowania poprzez zabawę, wzbogaconą poprzez wykorzystanie robota Photona.  Oprócz ciekawej rozmowy na temat uczuć, dzieci programowały robota za pomocą narzędzia- tablet. Głównym ich zadaniem  było pomóc Photonowi przejść od jednej buźki do drugiej.

Zajęcia z programowania okazały się „strzałem w dziesiątkę”, bardzo ciekawą przygodą, bo uczą także  precyzyjnego myślenia, rozwijają kreatywność i pomysłowość.

Data dodania: 2022-03-27 21:30:32
Data edycji: 2022-03-27 21:31:38