NARODOWE CZYTANIE 2020

W piątek, 4 września klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 5 w Bolesławcu włączyły się w ogólnopolską akcję pod honorowym patronatem Prezydenta RP - NARODOWE CZYTANIE. W tym roku cała Polska czytała "Balladynę" J. Słowackiego. To znakomity wybór także ze względu na to, że ten romantyczny dramat jest lekturą obowiązkową dla starszych klas szkoły podstawowej.

Klasy czwarte oraz piąta wysłuchały fragmentu opisującego wynurzającą się z wody Goplaną. To tajemnicze, magiczne zjawisko znalazło swój artystyczny obraz w pięknych pracach plastycznych. Klasy szóste, siódme czytały z podziałem na role fragment pierwszego spotkania Kirkora z pięknymi córkami Wdowy. Natomiast klasy ósme przygotowały czytanie dowolnie wybranego fragmentu utworu. Niektóre interpretacje były naprawdę znakomite. Nie zabrakło też bliższego spotkania z twórcą dramatu, Juliuszem Słowackim, a także szerszym poznaniem burzliwej epoki romantyzmu.

To był bardzo miły dzień, który dostarczył uczestnikom niecodziennych wrażeń.

Data dodania: 2020-09-26 12:33:13
Data edycji: 2020-09-26 12:37:40