MILENKA KUJAWA LAUREATKĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO „Dzicy mieszkańcy ogrodów”

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły- Milena Kujawa z klasy 1b została laureatką konkursu plastycznego pt. „Dzicy mieszkańcy ogrodów” organizowanego przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra. W dniu 17 maja 2022 r. komisja konkursowa oceniła zakwalifikowane do konkursu prace.
Milena została laureatką trzeciego miejsca, spośród zgłoszonych 111 prac dzieci z całego regionu jeleniogórskiego.

Dnia 7 czerwca dzieciom zostały wręczone dyplomy i nagrody, m. in. zestaw do malowania i tablet graficzny. Została również zaproszona do udziału w ekologicznych warsztatach, które składały się z 4 części. Pierwsza część to opowieść o pszczołach, zabawa woskiem pszczelim, degustacja miodu, i oglądanie pszczół pod mikroskopem. Druga część warsztatów to zabawy integracyjne, których tematem przewodnim były dzikie zwierzęta. Był to m. in. głuchy telefon, czy rysowanie wskazanych zwierząt mając zamknięte oczy. Kolejna część to wykonanie kurczaczków, do wykonania których wykorzystano szyszki, pióra oraz farby. Ostatnia część warsztatów odbyła się pod wiatą. Tam dzieci zapoznawały się z różnymi ziołami, mogły je nie tylko powąchać i skosztować, ale również samodzielnie odszukać i zerwać w ogrodzie. Następnie wykonywały z zerwanych ziół i kwiatów pachnące obrazy.

Data dodania: 2022-06-07 16:15:07
Data edycji: 2022-06-07 16:17:45