Międzynarodowy Konkurs Literacki rozstrzygnięty! Aicha Hanaf laureatką!

Z radością informujemy, że Aicha Hanaf, uczennica klasy 6a, została laureatką Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży Twórcza Polska i Polonia, w kategorii proza. Zwycięskie opowiadanie nosi tytuł „Ethan”.

Komisja jurorska pod przewodnictwem dr hab. prof. Tadeusza Sucharskiego, dokonała oceny prac nadesłanych na konkurs. W ręce ekspertów: literaturoznawców, językoznawców, pisarzy, bibliotekoznawców i polonistów trafiło kilkaset prac młodych ludzi ze szkól polskich i polonijnych. Przy ocenie – jak czytamy w regulaminie - brano pod uwagę: samodzielność i oryginalność prac, ich twórczy charakter oraz poprawność językową i stylistyczną. Cieszymy się, że talent Aichy został dostrzeżony przez zacne grono specjalistów.

W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły:

Lena Herbut, 5a

Natalia Szeklińska, 5a

Kacper Wróbel, 5a

Maja Dorosz, 6a

Aicha Hanaf, 6a

Pola Pełka, 7b

Do wszystkich kierujemy bardzo serdeczne podziękowania za podjęcie się trudu napisania opowiadania. Wiele swego czasu poświęciliście na poprawki i doskonalenie swego dzieła. Dziękujemy i jednocześnie zachęcamy do brania udziału w proponowanych konkursach, do prezentowania swojej własnej twórczości!

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy Aichy zwycięstwa! Brawo!

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Ustce.

Data dodania: 2020-05-04 09:14:17
Data edycji: 2020-05-04 09:19:31