Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Uczniowie klasy 3b pod opieką wychowawczyni Doroty Stanałowskiej wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 2020 w ramach projektu e Twinning. Nasza wspólna praca została doceniona przez krajowe biuro eTwinning przyznaniem Krajowej Odznaki Jakości. Projekt "Znajdźmy wspólny język... ojczysty" skierowany był do uczniów różnych typów szkół i polegał na wykonaniu dowolnej ilości zadań w terminie od 17 lutego do 13 marca. Z uwagi na ferie zimowe do obchodów MDJO przystąpiliśmy 24 lutego do 12 marca.

Mimo, że czasu było niewiele, udało się zrealizować wiele ciekawych pomysłów, dzięki współpracy z innymi szkołami. Głównym celem projektu było m.in. rozwijanie zainteresowań językiem ojczystym, rozwijanie umiejętności z korzystania narzędzi TIK , nawiązywanie współpracy z nauczycielami innych szkół.


Uczniowie uczyli się zasad współpracy w grupie, zespołowo rozwiązywali problemy, poszukiwali najlepszych rozwiązań, używali aplikacji internetowych, uczyli się właściwej komunikacji. W trakcie realizacji zadań projektowych uczniowie rozwijali umiejętności czytania i pisania ,poszerzali wiedzę o języku polskim(homonimy, antonimy, synonimy, przysłowia, związki frazeologiczne). Poznawali gwarę różnych regionów Polski, poszerzali zasób słownictwa. Poznali nowe obszary działania, jak lekcje online.


Uczniowie wykorzystali swoją szansę prezentacji swoich umiejętności innym kolegom i koleżankom w klasie, jak i partnerom projektu. Wykazali się samodzielnością, radością tworzenia i pomysłowością. Najważniejsze jednak jest to, że dzieci same doświadczyły, iż można dużo więcej się nauczyć w inny ciekawy sposób, nie korzystając z książek i ćwiczeń, łącząc naukę z zabawą.

 

Data dodania: 2020-03-26 17:33:12
Data edycji: 2020-03-26 17:34:19
Ilość wyświetleń: 488

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej