Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

MICHAŁ JEDNORÓG - NAJLEPSZY WYNIK NA DOLNYM ŚLĄSKU W INSTALOGIK

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Jednoróg (kl.7a) został finalistą na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 i uzyskał najlepszy wynik w województwie dolnośląskim w konkursie InstaLogik.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.


Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i
programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego. Konkurs składał się z trzech etapów. Zadania pierwszego etapu zostały przygotowane w taki sposób, aby uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniami logicznymi i rozwijać zdolności logicznego myślenia: 24 zadania matematyczne powiązane z opisanymi schematami / regułami gier logicznych (plus 16 zadań z gwiazdką) i 16 zadań informatycznych. Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w języku wizualnym Assembly. Z myślą o uczniach klas 7-8 przygotowane zostały zadania z gwiazdką.

Data dodania: 2020-04-27 14:04:44
Ilość wyświetleń: 320

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej