„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” – PROJEKT, KTÓREGO NIE BYŁOBY BEZ BIBLIOTEK

12 stycznia 2024r. uczniowie wszystkich klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika. Dzieci  z dumą przyjęły pierwszą książkę z rąk bibliotekarza oraz wstąpiły w szeregi czytelników. W uroczystości niebagatelną rolę odegrali uczniowie klas starszych (Gabriela Boba, Aniela Augustyniak, Patrycja Mścichowska, Nikola Gręda, Kacper Karolik), którzy zechcieli poprzez zorganizowanie spektaklu teatralnego przybliżyć dzieciom istotę czytelnictwa. Kochani – jesteście niezastąpieni! W tym miejscu wyrażamy również ogromną wdzięczność Panu Dariuszowi Jaworskiemu – Dyrektorowi Instytutu Książki - za ufundowanie najmłodszym uczniom naszej szkoły wspaniałych książek Justyny Bednarek oraz bardzo wartościowych broszur, które uświadamiają wielką wagę wyzwania stojącego przed uczniami na progu edukacji – jakim jest nauka czytania. Dzięki nim mieliśmy okazję dowiedzieć się:
- dlaczego  warto czytać razem z dzieckiem,
 - jak czytać, by rozpalać w pierwszoklasiście  miłość do książek,
- w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania,
  - po jakie tytuły sięgać?
 Niezmiennie gratulujemy rodzicom, którzy już  wpoili  swym pociechom zamiłowanie do książek. Nasi najmłodsi uczniowie wraz z powrotem do szkoły z zimowego wypoczynku chętnie sięgnęli po kolejne pozycje książkowe, mając już wyraźnie sformułowane upodobania czytelnicze. Cieszymy się, że rodzicom naszych uczniów nie są obce słynne słowa Alberta Einsteina:   „Jeżeli chcesz, aby  twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek.”Tym samym zachęcamy wszystkich opiekunów uczniów do towarzyszenia dzieciom w ich czytelniczych zmaganiach. Pamiętajmy, że dzieci zamykają uszy na rady, a otwierają na przykłady.

Data dodania: 2024-02-04 14:57:02
Data edycji: 2024-02-04 15:01:34