KONCERT MUZYCZNY - WYLECIAŁ PTASZEK Z ŁOBZOWA-MUZYKA NASZYCH DZIADKÓW

04 kwietnia 2022 roku odbył się kolejny koncert muzyczny dla uczniów klas I-III. Tym razem pod tytułem. „Wyleciał ptaszek z Łobzowa-muzyka naszych dziadków”.  Muzycy zaprezentowali brzmienie i budowę trąbki oraz puzonu, dwóch instrumentów dętych blaszanych. Dzieci mówiły, co trzeba zrobić, żeby wydobyć z tych instrumentów dźwięki, co trzeba zrobić, żeby na nich grać. Okazało się, że trzeba dmuchać w ustnik na zadęciu przez czarę nosową. W trąbce za wysokość dźwięku odpowiadają przyciski, czyli wentyle (tłoki), a w puzonie suwak, czyli długość rurki. W puzonie można uzyskać ciche, łagodne dźwięki przy użyciu tłumika w czarze instrumentu. Potem był wesoły pojedynek na dźwięki tych dwóch instrumentów. Następnie muzycy grali i śpiewali piosenki „Chodzi lisek koło drogi”, „Idzie lisek do kurnika”, „Wyleciał ptaszek z Łobzowa”. Dwóm instrumentom dętym towarzyszył syntezator. Publiczność wyklaskiwała rytm polki i cza- czy.

W dowcipny, interesujący sposób uczniowie klas I-III poznali dwa instrumenty dęte oraz muzykę swoich dziadków.

Data dodania: 2022-04-06 21:51:26
Data edycji: 2022-04-06 21:52:28