KLASA 2C NA WYCIECZCE W SZKÓŁCE LEŚNEJ W OSIECZOWIE – ZIELONA LEKCJA PRZYRODY
9 kwietnia uczniowie klasy 2c wybrali się na wyjątkową wycieczkę do szkółki leśnej w Osieczowie. Była to nie tylko okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim niezapomniana lekcja przyrody, podczas której dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy leśników i poznać tajemnice lasu.
Dzieci dowiedziały się, jak sadzi się drzewa, dlaczego niektóre gatunki wymagają specjalnej opieki oraz jak ważna jest rola lasów w naszym ekosystemie. Uczniowie mogli zobaczyć sadzonki drzew iglastych i liściastych, a także wziąć udział w ich podlewaniu i pielęgnacji.
Po aktywnej części dnia przyszedł czas na odpoczynek i wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci mogły się posilić, porozmawiać i nacieszyć bliskością natury.