Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Bolesławcu przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu czytania, „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbyła się 07.06.2019 r. na boisku szkolnym. Piątkowy poranek pozwolił na piknikowy charakter tego spotkania. 426 uczniów szkoły czytało, siedząc na kocach lub leżaczkach. Przynieśli swoje ulubione książki, inni czytali teksty z podręczników szkolnych – każdy to, na co miał ochotę.

Ustanawianiu rekordu czytania towarzyszyła sesja fotograficzna „Żywych rzeźb” – konkursu dla uczniów klas 4-8, którzy przebrali się za bohaterów znanych baśni i powieści. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone. Na boisku szkolnym odbył się barwny korowód tych postaci.

Natomiast pięcioosobowe drużyny uczniów klas 4. grały w sali gimnastycznej w Quest – odpowiadały na pytania dotyczące znajomości lektur szkolnych.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (kl. 1-3) uczestniczyli w ciekawych zajęciach prowadzonych przez ich starszych kolegów (kl. 8b). Dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy, układały puzzle, a zwieńczeniem tych działań był słodki poczęstunek. Został także przeprowadzony konkurs pięknego czytania. Uczniowie klasy 2a zaprezentowali ciekawe wiersze i piosenki przy akompaniamencie gitary.

W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs na Exlibris biblioteki. Wyróżnione prace znalazły swoje miejsce w galerii talentów. Koordynatorem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” w naszej szkole była pani Ewa Wiśniewska.

Data dodania: 2019-06-11 19:02:18
Data edycji: 2019-06-11 19:05:34
Ilość wyświetleń: 657

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej