GODZINA DLA ZIEMI 2021 – MILIONY LUDZI NA CAŁYM ŚWIECIE PRZYŁĄCZYŁO SIĘ DO AKCJI

27 marca o godz. 20:30 każdy mógł wziąć udział w międzynarodowej akcji Godzina dla Ziemi. Jest to coroczne wydarzenie, które zapoczątkował w 2007 roku WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody). O wspomnianej porze miliony ludzi na całym świecie wyłączyły niepotrzebne światła i urządzenia elektryczne na co najmniej 60 minut. W ramach projektu STEPS FOR THE CLIMATE (Kroki dla klimatu) uczniowie klasy 1a, 3a i 3b włączyli się aktywnie w akcję.Ta oszczędność energii była naszą „cegiełką” na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W tym roku godzina dla Ziemi ma nam w Polsce przypomnieć, jak ważna jest ochrona Bałtyku. Żeby nasze morze nie było za kilka czy kilkanaście lat już tylko wspomnieniem albo muzealnym eksponatem stąd nasze kolaże zdjęć znad morza.

Data dodania: 2021-03-29 17:11:16
Data edycji: 2021-03-29 17:12:31