Deklaracja dostępności
Reset
Reset

DOLNOŚLĄSKIE DNI OLIMPIJCZYKA

W piątek 21.04.2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie Dolnośląskich Dni Olimpijczyka. Z tej okazji odbyło się szereg zawodów oraz konkursów, a na zakończenie w każdej szkole gościli olimpijczycy i paraolimpijczycy z Dolnego Śląska.

Naszą szkołę odwiedzili: Jacek Bociek- uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 r., w sztafecie 4x400m oraz Mirosław Rzepkowski- srebrny medalista Igrzysk Olimpijski w Atlancie w 1996 r. w strzelaniu do rzutków skeet.

W ramach tych dni odbyły się następujące zawody i konkursy:

• Trójbój Lekkoatletyczny, w którym brało udział 12 zawodników z naszej szkoły,
  • Quiz wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich, drużyna z naszej szkoły w składzie Klara Janeczek,  Aleksandra Pietluch, Nadia Rudzik, Jakub Stańczyszyn, Erwin Zubczyć – zajęła III miejsce.
  • Zawody pływackie, w kategorii klas I-III: Jan Czarnecki -zajął I m w stylu dowolnym, Mikołaj Czarnecki - III m w stylu grzbietowym,

W kategorii klas IV-VI: Julia Krupska zajęła II m w stylu grzbietowym, Wiktoria Rzeczkowska-  III m w stylu dowolnym.

W kategorii klas VII-VIII: Kornel Wilas zajął I m w stylu dowolnym oraz II m w stylu motylkowym, Hubert Budzik- III m w stylu motylkowym.

• Międzyszkolny Konkurs plastyczny ,, Chcę zostać olimpijczykiem” dla klas I-III, którego organizatorem była nasza szkoła. Maria Zygmunt zajęła I m, a Szymon Chwaszcz – II miejsce.

Podsumowanie zawodów i konkursów odbyło się na uroczystej gali w Szkole podstawowej nr 1. Zwycięzcy zawodów sportowych oraz laureaci konkursów otrzymali medale oraz gratulacje od  olimpijczyków i paraolimpijczyków, którzy gościli w tym dniu w naszym mieście.

Na gali nie zabrakło również, pokazów sportowych. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Roberta Bielińskiego, dali pokaz karate, który został nagrodzony dużymi brawami.

Data dodania: 2023-04-26 21:37:16
Data edycji: 2023-04-26 21:43:55