DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZEJ SZKOLE

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony był w tym roku 9 lutego 2021 r. Nasza szkoła  przystąpiła do tej akcji już kolejny raz.

W trakcie dwóch tygodni akcji uczniowie wzięli udział w różnorodnych działaniach, promujących bezpieczne zachowania w sieci. Wykonywali liczne zadania, zdobywali nową wiedzę i doświadczenie, ćwiczyli umiejętności: współpracy, kodowania, rozwiązywania problemów, rozwijali swoją kreatywność. W ramach zajęć (również online) wykorzystano programy edukacyjne, programy do tworzenia komiksów, chmury słów oraz tradycyjne metody nauczania. Uczniowie poznawali pozytywne zastosowanie Internetu, wykonywali ciekawe zadania(np. plakaty, prace przestrzenne, prace interaktywne), tworzyli klasowe zasady korzystania z urządzeń cyfrowych oraz  internetowego savoir vivre. Uczyli się, jak wspólnie tworzyć kulturę tolerancji i zrozumienia. Nauczyciele klas 4-8 przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie w Internecie na lekcjach wychowawczych, a w klasach najmłodszych dzieci przygotowywały plakaty, oglądały filmy i rozmawiały o problemie bezpieczeństwa w sieci – na miejscu w szkole. Większość klas 1-3 wzięła też udział w zajęciach online „Bezpieczni w sieci”.

Data dodania: 2021-02-11 21:04:50
Data edycji: 2021-02-11 21:08:30