Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

DARY DLA UKRAINY

DARY DLA UKRAINY
Dary dla Ukrainy – zbiórka celowa dla Zbaraża (Ukraina)
Prezydent Bolesławca Piotr Roman przekazał merowi miasta Zbaraż Romanowi Polikrowskiemu, z miasta partnerskiego na Ukrainie, wyrazy solidarności i poparcia. Prezydent zadeklarował wsparcie ze strony bolesławieckiego samorządu i wszelką pomoc dla partnerskiego miasta. Pomoc zadeklarował również Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak.
Zbaraż na Ukrainie nie jest aktualnie objęty działaniami wojennym, jednakże miasto przygotowało i przyjęło uchodźców z terenów, na które wkroczyły rosyjskie wojska okupacyjne. Mer Zbaraża Roman Polikrowski oraz Rada Miejska Zbaraża prosi o pomoc w zakupie artykułów pierwszej potrzeby. Pomoc dotyczy konkretnych artykułów, które zostaną dostarczone do Zbaraża.
Miasto Bolesławiec oraz Starostwo Powiatowe w Bolesławcu ogłaszają zbiórkę celową dla miasta Zbaraż. Zbiórka odbywa się pod auspicjami Prezydenta Miasta Bolesławiec i Starosty Bolesławieckiego we współpracy z organizacjami, stowarzyszeniami i instytucjami z terenu Bolesławca i powiatu bolesławieckiego.
Zbiórka rozpoczyna się w poniedziałek 28 lutego o godz. 13.00. Prowadzona będzie w trzech salach gimnastycznych: I LO przy ul. Tyrankiewiczów, II LO przy ul. ul. Dolne Młyny i Szkoły Podstawowej nr 4 ( dawna SP 2) przy ul. Bielskiej.
Zwracamy się do mieszkańców, firm, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, aby wyszczególnione artykuły przynosić w dni robocze od godz. 13.00 do godziny 18.00. Dary muszą być nowe, nie noszące znamion użycia.
Co zbieramy:
- artykuły higieniczne,
- materace, karimaty, koce, śpiwory, pledy, pościel dla ewakuowanych;
- rezerwowe zasilacze (generatory) o mocy 5 kW do obsługi schronów radiacyjnych oraz o mocy 15 kW do nieprzerwanej pracy wodociągów gminnych;
- środki komunikacji i powiadomienia (walkie – talkie).
Środki do kompletowania apteczek:
- artykuły do unieruchamiania kończyn,
- boksy do sterylizacji,
- monitor do inwazyjnego pomiaru ciśnienia,
- pompa strzykawkowa,
- przenośne ultrasonografy,
- filtry bakteriobójcze do układu oddechowego,
narzędzia chirurgiczne , szew chirurgiczny – nici № 0,1,2,3,4,5,
- zestawy do cewnikowania żył centralnych, zestawy do drenażu opłucnej, cewniki Foleja, 6-8 rurek inkubacyjnych, cewniki moczowe, sterylne zestawy chirurgiczne,
- opatrunki na rany (gaza, bandaże), bandaże gipsowe, wyroby medyczne (strzykawki, kaniule infuzyjne - 20G i 22G, rękawiczki sterylne i niesterylne, plaster samoprzylepny),
- opatrunki hemostatyczne, gąbki, chusteczki, środki antyseptyczne, przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, hemostatyczne, roztwory krystaloidów, koloidów, albumin, preparaty do pielęgnacji ran (Dekasan, Chloreksydant, woda utleniona, spiritus etylowy, Bedatin).
Darczyńcy będą mogli dokonywać wpłat na wydzielone konto, które zostanie podane w kolejnym komunikacie.
Data dodania: 2022-02-28 15:09:48
Data edycji: 2022-02-28 15:10:39
Ilość wyświetleń: 148

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej