CODE WEEK 2019

W dniach 5-20 października w całej Europie obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. Code Week to szczególny tydzień dla każdego miłośnika kodowania i programowania...na tyle szczególny, że trwał aż dwa tygodnie. To już drugi rok z rzędu nasza szkoła uczestniczy w tym wielkim europejskim wydarzeniu, które ma na celu pokazanie, że programowanie i kodowanie może być ciekawe, zabawne, twórcze i przydatne. Nauka kodowania oraz programowania ma pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych. Dzięki temu mogą lepiej zrozumieć otaczający ich świat, który ulega ciągłym zmianom, a także zwiększyć swoje szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

W tym roku wszyscy uczniowie klas I-III uczestniczyli w tym wydarzeniu i wykonywali różnorodne zadania przygotowane przez „Uczymy Dzieci Programować”. Zrealizowaliśmy m.in. następujące tematy wydarzeń:

• Historia Code Week z Uczymy dzieci programować.

• Kod niejedno ma imię z Uczymy dzieci programować.

• Zakodowana orkiestra z Uczymy dzieci programować.

• Tworzymy zakodowane obrazy z Uczymy dzieci programować.

• Rozszerzamy rzeczywistość z Uczymy dzieci programować.

• Nasz przyjaciel Scratch z Uczymy dzieci programować.

Dzięki tym zadaniom uczniowie ćwiczyli logiczne myślenie, kreatywność, koncentrację i pracę w zespole.

Code Week to świetna inicjatywa i na pewno w przyszłym roku weźmiemy w niej udział. Zajęcia były niesamowite i jest to zasługa programu „Uczymy Dzieci Programować”, który udostępnił nam wspaniałe scenariusze.

Data dodania: 2019-10-20 21:45:03
Data edycji: 2019-10-20 21:46:49