BYĆ JAK WIELCY ARTYŚCI- WASSILY KANDINSKY

W tym roku szkolnym nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły realizują aż pięć projektów eTwinning. Są to projekty międzynarodowe. Uczniowie klasy 1a i 3a realizując projekt „Paintings worth a thousand words” i kolejne zadania projektu, poznali twórczość Kandinskiego. Jego słynne abstrakcyjne obrazy były inspiracją dla uczniów w marcu, podczas tworzenia własnych dzieł. I tak powstało „Drzewo Kandinskiego” wykonane z tysiąca kolorowych plastikowych kubeczków. W projekcie powitano wiosnę pokazem mody. Motywem przewodnim były koła wg Kandinskiego. Przez tydzień wyczarowywano stroje, które powstawały w szkole i w domu. Dzieci zaprezentowały się w swoich kreacjach podczas spotkania na żywo z uczniami z Polski, Turcji, Grecji, Rumunii, Gruzji , Chorwacji i Bułgarii. Powstała księga projektu ”Katalog mody”. „Wiosna i Kandinsky” to kolejne twórcze zadanie uczniów. Uczniowie m.in. lepiąc z plasteliny przedstawili kilka zbiorowych obrazów w serwisie Canva. Ciekawym zakończeniem marcowego projektu była muzyka abstrakcyjna. Uczniowie zainspirowani obrazami abstrakcyjnymi stworzyli własną muzykę, korzystając z gotowego programu komputerowego. To był niezwykły miesiąc, podczas którego uczniowie pobudzali swoje procesy wyobraźni i twórczego działania. Taka współpraca z uczniami siedmiu krajów Europy jest wspaniałym doświadczeniem dla uczniów, jak i nauczycieli. Warto nadmienić, że autorką LOGO projektu ,jest uczennica klasy 3a - Maja Piekarz. Logo jest umieszczane w kolażach zdjęć, filmach i innych produktach projektu.

Data dodania: 2023-04-02 21:25:06
Data edycji: 2023-04-02 21:37:57