Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Bijemy rekord! Przerwa na czytanie!

Bijemy rekord! Przerwa na czytanie!

Kto czyta książki, żyje podwójnie.
Umberto Eco                     Bijemy rekord! Przerwa na czytanie!Wszyscy wiemy, jak istotne jest CZYTANIE i co zyskujemy dzięki tej umiejętności. Wszyscy też pewnie zgodzimy się z myślą Marii Dąbrowskiej, że książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji. Z wielu prowadzonych badań wynika, że lektura książek pozytywnie wpływa na rozwój mózgu, zarówno jeśli chodzi o pamięć, koncentrację, jak również rozwój wyobraźni. Zauważalne korzyści płynące z czytania przedstawili na plakatach sami uczniowie.

Mając na uwadze, że – jak powiedział Denis Diderot - Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać, postanowiliśmy zachęcić siebie nawzajem do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. #biblioteka i ma na celu m.in. promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

9 maja nasza szkoła „intensywnie myślała”, czytając przyniesione przez siebie książki. Czytaliśmy na korytarzach szkolnych, sali gimnastycznej, czytelni i w klasach. Najmłodszym – w zagłębieniu się w świecie magii słów – pomagali najstarsi koledzy, uczniowie gimnazjum.

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Pamiętajmy, że w minionych wiekach czytanie było luksusem, często przywilejem. Dziś jest powszechne! Postarajmy się, aby takim naprawdę było! Sięgajmy po książkę nie tylko od święta!

Data dodania: 2019-05-12 22:27:41
Data edycji: 2019-05-12 22:29:40
Ilość wyświetleń: 714

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej