Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Bijemy rekord! Przerwa na czytanie!

Bijemy rekord! Przerwa na czytanie!

Kto czyta książki, żyje podwójnie.
Umberto Eco                     Bijemy rekord! Przerwa na czytanie!Wszyscy wiemy, jak istotne jest CZYTANIE i co zyskujemy dzięki tej umiejętności. Wszyscy też pewnie zgodzimy się z myślą Marii Dąbrowskiej, że książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji. Z wielu prowadzonych badań wynika, że lektura książek pozytywnie wpływa na rozwój mózgu, zarówno jeśli chodzi o pamięć, koncentrację, jak również rozwój wyobraźni. Zauważalne korzyści płynące z czytania przedstawili na plakatach sami uczniowie.

Mając na uwadze, że – jak powiedział Denis Diderot - Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać, postanowiliśmy zachęcić siebie nawzajem do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. #biblioteka i ma na celu m.in. promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

9 maja nasza szkoła „intensywnie myślała”, czytając przyniesione przez siebie książki. Czytaliśmy na korytarzach szkolnych, sali gimnastycznej, czytelni i w klasach. Najmłodszym – w zagłębieniu się w świecie magii słów – pomagali najstarsi koledzy, uczniowie gimnazjum.

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Pamiętajmy, że w minionych wiekach czytanie było luksusem, często przywilejem. Dziś jest powszechne! Postarajmy się, aby takim naprawdę było! Sięgajmy po książkę nie tylko od święta!

Data dodania: 2019-05-12 22:27:41
Data edycji: 2019-05-12 22:29:40
Ilość wyświetleń: 617

Kalendarz

E-bezpieczeństwo

NASZE  DZIAŁANIA

Infolinia:

Dla młodzieży: 116 111

Dla dorosłych: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania

Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy:

https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook