APEL O PATRONIE NASZEJ SZKOŁY ALEKSANDRZE JANOWSKIM W 24 ROCZNICĘ NADANIA SZKOLE JEGO IMIENIA

18 listopada 2021 roku odbył się apel z okazji Dni Patrona oraz podsumowania Szkolnego Jesiennego Rajdu. Uroczystość przygotowali i przeprowadzili uczniowie   z klasy 3a i 3b.

Trzecioklasiści w formie wywiadu z Aleksandrem Janowskim przedstawili postać  patrona naszej szkoły. Był to zasłużony dla ojczyzny Polak. Założył Polskie Towarzystwo Krajoznawcze (PTK), które potem przekształciło się w Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze (PTTK). Uważał, że jako turysta, krajoznawca ochroni od zapomnienia dawne budowle, sztukę, wyroby ludowe, piękno przyrody polskiej. Współzałożył Ligę Ochrony Przyrody (LOP). Podróżował po kraju, a także po całym świecie. Następnie uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich prezentowali swoje trasy rajdu na utworzonych przez siebie plakatach. Opowiadali, co ciekawego widzieli w czasie pieszej wędrówki.

Występy były przeplatane wesołymi turystycznymi piosenkami.

Data dodania: 2021-11-22 21:15:45
Data edycji: 2021-11-22 21:19:08