AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA ŻONKILE

19 kwietnia przypada 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Symbolem pamięci tego wydarzenia z wiosny 1943 roku jest żonkil, a to dlatego, że ostatni przywódca zrywu Marek Edelman w każdą rocznicę składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

Aby upamiętnić ofiary tego wydarzenia Szkoła Podstawowa nr 5 włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, która  ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim.

Program wydarzeń edukacyjnych 19 kwietnia:

• 08:00 – premiery materiałów na kanale YouTube: słuchowisk na podstawie opowiadań: "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej oraz "Historia z pewnej ulicy" Joanny Bednarek dla uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej, filmu „Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej oraz filmu "Muranów – Dzielnica Północna" dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
  • 09:30 – premiera filmu "Będę pisać" dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.
  • 11:00 – premiera filmu "Muranów – Dzielnica Północna"  dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.
Data dodania: 2021-04-13 15:16:37
Data edycji: 2021-04-14 07:46:37